Cep Telefonu Kredisi

Cep Telefonu Kredisi

18 Mart 2019 0 Yazar: Kredi Kartım

İçinde bulunduğumuz ülkede, koşulların bizlere getirdiği gereklilikler sonucunda telefonları taksit ile alma imkanımız artık bulunmuyor. Bunun için dijital marketlerde yeni çözüm arayışlarına gitmek durumunda kaldılar. Bunun sonucunda bankalar ile anlaşarak “cep telefonu kredisi” adı altında bir krediyi bizlere sundular.

Cep Telefonu Kredisi Nedir?

Cep telefonu kredisi dijital marketlerin kredi kartı ile cep telefonu alımlarında kolaylık sağlamak amacıyla sunmuş olduğu bir kredi çeşididir. Herhangi bir firmadan alacağınız cep telefonu için bankaya gitmeden, direk olarak cep telefonunu satın alacağınız mağazadan, sizin adınıza başvuruda bulunulmasını isteyebilir ve eğer puanınız yeter ise cep telefonunuza anında sahip olabilirsiniz.

Cep Telefonu Kredisini Veren Bankalar?

Denizbank; Media Mark firması ile anlaşmış, cep telefonu için kredi veren firmalardan birisidir.

Başvuruyu yapmak için tercih ettiğiniz telefon ile kasaya gitmeli ve ödemeyi yaparken Denizbank kredisinden faydalanmak istediğinizi belirtmelisiniz. Kimliğinizi ibraz edeceğiniz satış temsilcisi sizin adınıza başvuruda bulunacak ve kredinize kısa süre içerisinde cevap gelecektir.

Fibabank; Vatan firması ile anlaşan banka, müşterilere 10 aya kadar faizsiz ve sadece tek bir kısa mesaj ile başvuruda bulunulabilen bir kredi hazırlamıştır. Sizde seçtiğiniz telefonu almadan önce “Vatan boşluk TC kimlik NO” yazarak 3422’ye göndererek kredi durumunuzu öğrenebilirsiniz.

Kredi İle Başvurum Onaylanmaz İse?

Cep telefonu için başvuruda bulunacağınız kredinin vadesi 48 aya kadar çıkabilmektedir. Hem bu yüzden hem de elektronik ürün piyasasındaki ani iniş ve çıkışlardan dolayı, cep telefonu kredilerinin faizleri diğer kredilere göre daha yüksektir. Findex kredi notunuz cep telefonu kredisi için yeterli bulunmaz ise başvurunuz onaylanmayacaktır.

Fakat alternatif olarak ihtiyaç kredisinden faydalanabilirsiniz. İhtiyaç kredisi, telefon kredisine göre daha düşük faizli, fakat daha uzun sürede çıkan bir kredidir. Cep telefonu kredisi, puan yeterli ise anında onaylanırken, ihtiyaç kredisinin onaylanması günler hatta haftalar alabilmektedir. Bu yüzden çoğu kişinin tercihi cep telefonu kredileri olacaktır. Fakat ihtiyaç kredisi ile de bu probleminizi çözebilirsiniz. Denizbank‘dan önceden ihtiyaç kredisi kullanmadıysanız, Denizbank hoşgeldin kredisi kullanabilir; bu sayede ihtiyacınız olan krediyi düşük faiz oranlarıyla alabilirsiniz.