İnternet Bankacılığı Nedir?

İnternet Bankacılığı Nedir?

17 Temmuz 2019 0 Yazar: Kredi Kartım

İnternet bankacılığı, son dönemde oldukça ön plana çıkmış, teknolojinin nimetlerinden birisidir. İnternet bankacılığının çıkış sebeplerinin başında hızlı ve kolay işlem geliyor. İnternet üzerinden pek çok işlemi kolay ve hızlıca yapabildiğiniz için bir banka müşterisinin, şubeye gitmesine kolay kolay gerek olmuyor işte tam da bu yüzden giderek hızlanan bizlerin imdadına internet bankacılığı yetişiyor.


İnternet Bankacılığı Hangi Konularda Gerekli?


Gece saat 2, bir arkadaşınız başka bir şehirde. Tüm parasını bir şekilde kaybetmiş ve sizden yardım istiyor. Sizin yapacağınız tek şey, telefonunuzu elinize alıp, sadece 3 dokunuş ile arkadaşınıza 2 dakika içinde istediğiniz miktarda parayı gönderebiliyorsunuz. Üstelik sadece bununla da sınırlı değil.


Borsa, döviz alım satım işlemleri ile uğraşan biriyseniz tüm işlemlerin saniyeler içinde büyük meblağlara sebep olabileceğini biliyorsunuzdur. Döviz kuru dakikalar içinde size binlerce lira kazandırabilir de kaybettirebilir de. Oturduğunuz yerden anında TL hesabınızdaki paraları dövize çevirebilir ya da döviz olan paranızı TL’ye çevirebilirsiniz.


İnternet Bankacılığı Güvenli Mi?


Bankaların en fazla çalıştığı konu güvenliktir. Artık İnternet bankacılığında güvenlik açığı yok denecek kadar az durumda. Sadece sizin bileceğiniz bir şifre ile İnternet bankacılığına giriş yapabiliyorsunuz. Üstelik giriş yaparken telefonunuza bir kod gönderiyor. Böylece şifrenizi biri öğrenmiş olsa bile, size gönderilen kodu girmeden giriş yapamıyor. Bunun yanı sıra alınan binlerce önlem ve uzman yazılımcılar ile çalıştıkları için son derece güvenli bir sistem geliştirdiklerini söylemek mümkün.


İnternet Bankacılığı İçin Ekstra Ücret Ödememiz Gerekir Mi?


Çalıştığınız bankanın mobil uygulamasından ve ya İnternet sitesinden ücretsiz bir şekilde İnternet bankacılığını 7/24 kullanabilirsiniz. Üstelik işlem ücretleri de şubede alınan ücretlere göre çok daha düşük, çoğunlukla ise ücretsiz. İnternet bankacılığı kullanmak için tek yapmanız gereken şey, bankanız ile iletişime geçerek, banka hesabınızı açarken kayıt ettirdiğiniz telefon numarasına gönderilecek olan şifre ile giriş yapmak. Ardından ise size özel bir şifre belirleyerek artık o şifreyi kullanarak ne zaman isterseniz giriş yapabiliyorsunuz.


Teknoloji bu kadar ilerlemişken, teknolojinin bir nimeti olan İnternet bankacılığını kullanmamak, pek akıllıca bir şey değil açıkçası. İnternet bankacılığını deneyince siz de çok sevecek ve güvenilir bir sistem olduğunu keşif edebileceksiniz.