Şekerbank Altın Hesabı Özellikleri

Şekerbank Altın Hesabı Özellikleri

13 Mayıs 2019 0 Yazar: Kredi Kartım

Güvenilir yatırım araçlarından biri olarak görülen altına yatırım yapmak için Şekerbank Altın Hesabını kullanabilirsiniz. Oluşturduğunuz altın hesabı sayesinde altınlarınızı çalınma ya da benzeri risk durumlarından kurtarmış olursunuz. Şekerbank Altın Hesabı ile 0,01 ve katları ile altın alım satımı yapabilirsiniz. Şekerbank şubelerinden ya da internet şubesinden bu işlemleri kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Altın hesabınız ile dilediğiniz gibi altın alım satım işlemlerini yapabilirsiniz. Ayrıca Şekerbank bünyesinde bir başka hesabınız var ise ücretsiz havale işlemleri de gerçekleştirebilirsiniz.


Vadesiz Altın Hesabı Özellikleri

  • Şekerbank altın hesabı ile yaptığınız altın alım satım işlemlerinde altınlarınızı çalınma ya da kaybolma gibi risklere karşı korumuş olursunuz.
  • Alım satım işlemlerinde herhangi bir ücret alınmaz.
  • Ayrıca vadesiz altın hesabında ayar, eski tarih, işçilik gibi farklar göz önünde bulundurulmaz.
  • Vadesiz altın hesabı ile 0,01 gr ve katları ile işlem yapabilirsiniz.
  • Şekerbank şubelerinde yer alan diğer hesaplarınıza da ücretsiz havale işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.


Vadeli Altın Hesabı Özellikleri

Tasarrufun Altın Günü ile İstanbul Altın Rafinerisi uzman eksperleri tarafından ziynet altınlarınız değerlendirilerek 24 ayar altın saflığına çevrilmekte ve Şekerbank Vadesiz Altın Hesabınıza gram olarak yatırılmaktadır. Ayrıca vadesiz altın hesabınızı vadeli altın hesabına çevirebilirsiniz.
Vadeli Altın Hesabı işlemlerinde vade sonunda kazandığınız faiz oranı üzerinden yüzde 15 kesinti yapılmaktadır.


Şekerbank Altın Hesabının Avantajları

Şekerbank altın hesabı sayesinde yapacağınız tüm altın alım satım işlemlerinde tarih, ayar ya da herhangi bir fark yoktur. Ayrıca altınlarınızı yanınızda taşırken karşılaşabileceğiniz tüm riskler ortadan kalkar. TL hesabınız üzerinden herhangi bir kısıtlama olmadan altın alım satım işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Şekerbank’ta oluşturacağınız altın hesabı için de herhangi bir ücret alınmaz. Şekerbank gelişmiş güvenlik sistemleri sayesinde altınlarınız güvenle korunmuş olur. Dilediğiniz zaman internet şubesi ya da internet bankacılı yoluyla altın alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. EFT ya da havale de olduğu gibi herhangi bir saat sınırlaması yoktur.


Şekerbank Altın Hesabı Nasıl Açılır?


Şekerbank şubelerinden, Şekerbank internet şubesinden ya da Şekerbank çağrı merkezleri aracılığıyla Şekerbank Altın Hesabı açtırarak işlemlerinize başlayabilirsiniz. Hesabınız kısa süre içerisinde aktif hale gelecektir.