Vakıfbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıfbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

21 Şubat 2019 1 Yazar: Kredi Kartım

Alışveriş esnasında nakit kullanımının azaldığını gözlemlemek mümkün. Bunun temel nedenleri arasında banka ve kredi kartlarının kullanımın yaygınlaştırılması gösterilebilir. Vakıfbank müşterisi olarak ya da müşterisi olmadan, Vakıfbank’ın kredi kartı kullanımında sağladığı avantajlardan istifade etmek adına, Vakıfbank kredi kartlarından birine sahip olmak isteyebilirsiniz. Hangi banka aracılığı ile olursa olsun evvela kredi kartları konusunda genel bir fikrinizin bulunması önemlidir. Bu yazımızda size Vakıfbank kredi kartları hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Vakıfbank kredi kartları hangileri? Hangi Vakıfbank kredi kartı size uygun? Vakıfbank kredi kartı başvurusu nasıl yapılır? Aklınızda olan ve olmayan tüm soruların yanıtlarını yazımızda bulabilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Kartları

Vakıfbank, tek bir kredi kartı ile hizmet sunmuyor. Kredi kartı skalası hayli geniş olan Vakıfbank’tan bir kart edinmek istediğinizde, evvela sizin için uygun olan kartı belirlemeniz gerekir. Başvuru yolları ve başvuru şekline geçmeden evvel Vakıfbank’ın kullanıma sunduğu kredi kartlarını tanımalısınız. Sizin için doğru Vakıfbank kredi kartını belirleyebilmek adına Vakıfbank kredi kartları hakkındaki aşağıdaki özet bilgilerden istifade edebilirsiniz.

–  Vakıfbank Worldcard

Vakıfbank Worldcard, Yapı Kredi Worldcard’ın sahip olduğu tüm özelliklere sahip. Bu kart ile World ve Vakıfbank üye işyerlerinden alışveriş yaptığınızda özel kampanyalardan yararlanabilir ve World puan kazanabilirsiniz. Vakıfbank Worlcard’ın Klasik, Gold, Platinum, Express ve Tercih şeklinde versiyonları bulunuyor.

 • Taraftar Kartlar

Vakıfbank Taraftar Kredi Kartı, yaptığınız alışverişlerinizden taraftarı olduğunuz takımın da kazanç sağlayabileceği bir kart. Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe, Trabzonspor ve Gaziantepspor için üretilmiş olan taraftar kredi kartlarından birine sahip olabilirsiniz. Taraftarı olduğunuz takımın resmi mağazalarından alışverişlerinizde indirim ve özel kampanyalardan istifade edebilir, kombine bilet alımlarında da indirim sağlayabilirsiniz. Maç bileti ve sürpriz hediyelerle birlikte antrenmanlara katılma şansı gibi özel fırsatlar da kartınızın size sunduğu avantajlar arasında.

–  Milplus Kredi Kartı

Adından da anlaşılacağı üzere, kazandığınız puanlarla uçak bileti alımı, otel ve tur rezervasyonları yapabileceğiniz kredi kartıdır. Klasik ve Platinum versiyonları bulunuyor.

– Vakıfbank Platinum Plus Kredi Kartı

Vakıfbank’ın müşterilerine sunduğu oldukça prestijli bir kart olarak tanımlayabiliriz. Sık sık havayolunu tercih eden bir iş insanı iseniz Vakıfbank Platinum Plus sizin için ideal olabilir. Ücretsiz Lounge ve seyahat sigortası gibi pek çok avantaj sağlıyor.

 • Vakıfbank Rail&Miles Kredi Kartı

Tren yolculuklarını seven ve sıklıkla tren ile seyahat eden biri iseniz sizin kartınız Rail&Miles olabilir. Bu kredi kartı ile tren yolculuklarınızdan Milpara kazanabilir ve kazandığınız Milpara ile tren bileti alabilirsiniz. Alışverişlerden kazandığınız Worldpuan’larınız da Milpara’ya dönüştürülebiliyor.

–  Vakıfbank Like Card

Vakıfbank, gençler ve üniversite öğrencileri için Like Card adı altında özel bir kredi kartı hazırlamış. Gençlere yönelik özel kampanyalar ile özellikle üniversite öğrencilerinin ihtiyaçlarına daha uygun koşullarda ulaşması hedeflenmiş. Ücretsiz sineme bileti gibi özel kampanyalardan da istifade etmeniz mümkün.

–  Ortak Markalı Kredi Kartları

Çeşitli sivil toplum kuruluşları, sendikalar ve meslek gruplarına özel üretilmiş kredi kartları, ortak markalı kredi kartları altında yer alıyor. Öğretmen ya da polis iseniz size özel üretilmiş kredi kartlarından ve bu kartların sağladığı avantajlardan istifade edebilirsiniz. Vakıfbank, ASES Kart, Kamusen Kart, Öğretmenim Kredi Kartı, Şişli Kart, Üsküdar Kart ve Bartın Express Kart adı altında ortak markalı özel kredi kartlarını kullanıma sunuyor.

Vakıfbank Kredi Kartı Başvuru Yolları

Hangi Vakıfbank kredi kartına başvuracağınıza karar verdi iseniz başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz. Vakıfbank Kredi Kartı başvurusu için birkaç farklı yöntemden birini tercih edebilirsiniz.

1 – Web’den Vakıfbank Kredi Kartı Başvurusu

 • Öncelikle https://webservis4.vakifbank.com.tr/webUzunBasvuru/default.aspx adresine tıklayın ve başvuru sayfasına gidin.
 • Açılan sayfada “Sözleşmeyi okudum” seçeneğini tıkladıktan sonra “Kredi Kartı Başvurusu” başlığına tıklayın.
 • Açılan yeni sayfada istenilen bilgileri doğru bir şekilde girerek “Kaydet ve İlerle” seçeneğine tıklayın.
 • Açılan her sayfada istenilen adres ve diğer tüm kişisel bilgileri eksiksiz bir şekilde girdikten sonra 4 numaralı adımda verilen başvuru referans numarasını kaydedin.
 • Size verilen referans numarası ile aynı başvuru sayfası üzerinden başvuru takibi de yapabilirsiniz.

2 – İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılık Üzerinden Vakıfbank Kredi Kartı Başvurusu

 • Hali hazırda Vakıfbank müşterisi iseniz internet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden de kredi kartı başvurunuzu yapabilirsiniz.
 • Vakıfbank İnternet Şubesi veya Mobil Şube’ye giriş yaptıktan sonra “Başvurular” adımından kredi kartı başvurunuzu kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

3 – SMS İle Vakıfbank Kredi Kartı Başvurusu

 • Kısa mesaj yolu ile de Vakıfbank Kredi Kartı başvurusu yapabilirsiniz.
 • Cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne girerek VB yazın boşluk bırakın, TC kimlik numaranızı yazın ve 5724’e SMS gönderin.
 • Başvuru sonucunuz size iletilecek ve sonuca göre ek bilgiler istenecektir.

4 – Vakıfbank Çağrı Merkezinden Kredi Kartı Başvurusu

 • 0850 222 0 724 numaralı Vakıfbank Çağrı Merkezi’ni arayarak müşteri temsilcinizin  yardımı ile kredi kartı başvurunuzu yapabilirsiniz.

5 – Şubelerden Kredi Kartı Başvurusu

 • Vakıfbank Kredi Kartlarından istediğinize, size en yakın Vakıfbank şubesine giderek başvurabilirsiniz.
 • Size verilecek olan başvuru formunu doldurmanız yeterli olacak.

Vakıfbank Kredi Kartı Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Vakıfbank Kredi Kartı başvuru işleminizin sonuçlanma süresi doğrudan sizin finansal sicilinizle alakalı. Findeks kredi notu yüksek, ödemelerine sadık bir müşteri iseniz çok kısa süre içinde kredi kartı başvurunuz onaylanacaktır. Artık kredi kartı ve kredi başvurularında incelemeler dijital ortamda hızlı bir şekilde gerçekleştirildiği için birkaç gün içinde olumlu veya olumsuz bir sonuç mutlaka alırsınız. Başvurunuz olumlu sonuçlandı ise en geç iki hafta içerisinde kartınızı teslim alırsınız. 14 günlük süre geçmesine rağmen onaylanmış olan kartınız size ulaşmadı ise müşteri hizmetlerini arayın.

Vakıfbank Kredi Kartlarında Aidat Var mı?

Kredi kartı kullananlar için en büyük sorunlardan biri de alınan kart aidatları. Vakıfbank aidatlı ve aidatsız kredi kartı seçenekleri sunuyor. Başvuru yapmak istediğiniz kredi kartına ait detayları inceleyerek veya doğrudan çağrı merkezine ve şubelere danışarak aidat durumunu öğrenebilirsiniz. Örneğin Vakıfbank Platinum Plus Kredi Kartı’nda aidat bulunmuyor.